سهیلا شریفی، هنرمند عرصه بافندگی، مدرس و مدیر آموزشگاه بافندگی بی‌بی خاتون و صاحب برند "باف تن" درباره فعالیت‌های هنری خود در حوزه مد و لباس به هنرآنلاین، گفت: از سال 81 و با تأسیس آموزشگاه بافندگی به شکل حرفه‌ای‌تر از گذشته کار بافندگی را دنبال کردم و خوشبختانه تاکنون موفق شده‌ام که نقشی در امر کارآفرینی داشته باشم.

شریفی ادامه داد: هنرجویان و نیروهای فعال بافنده در منازل خود با استفاده از ماشین‌های بافندگی دستی که زمانی در خانه‌ها خاک می‌خوردند به خوبی کار می‌کنند و حتی توانسته‌ایم مشتریان بسیاری از خارج کشور داشته باشیم.

این هنرمند با اشاره به کمک فضاهای مجازی در معرفی و به فروش رساندن لباس‌های طراحی و تولید کشور تصریح کرد: هرچند ممکن است برخی بافت‌ها از قیمت بالایی برخوردار باشند اما به دلیل طراحی جذاب و منحصربه‌فرد هنرمندان ایرانی، کیفیت بالای نخ و بافت مرغوب مشتریان خود را دارد.

شریفی درباره فعالیت‌های بهار و تابستان عرصه بافندگی گفت: در این دو فصل تمرکزمان برای افزایش تیراژ تولید به منظور عرضه موفق در بازار پاییز و زمستان است و البته در فصل گرما هم مشتریانی از داخل و خارج کشور داریم.

او درباره حضور سال گذشته خود در نمایشگاه بافت ترکیه توضیح داد: پس از دعوت مسئولان برگزاری از من برای حضور در این نمایشگاه ابتدا تصور می‌کردم که این حضور به نوعی زیره به کرمان بردن است، اما جالب اینکه غرفه ما در این کشور بیشترین مخاطبان را داشت و شاید دلیل اصلی آن ورود متدهای خیاطی به حوزه بافندگی لباس در کار ما است.

هنرمند عرصه بافندگی، مدرس و مدیر آموزشگاه بافندگی بی‌بی خاتون در خاتمه حمایت دلسوزانه مسئولان برای رونق بیشتر در حوزه بافندگی لباس را خواستار شد و گفت: هنر گسترده است و پایانی ندارد. پس باید به هنر طراحان و بافندگان ایرانی اعتماد کرد و با جلوگیری از واردات بی‌رویه پوشاک بافت نامرغوب از ترکیه و چین به اقتصاد این بخش کمک کرد.